ЗАТВЕРДЖЕНО ПОГОДЖЕНО
на виробничих зборах директором ЗДО №1
ЗДО №1 м. ЧОРНОМОРСЬКА _________Ельвіра БАТУЛІНА
від 2023 року
Голова ПК ЗДО №1
__________ Тетяна НАУМЕНКО
Правила
внутрішнього розпорядку для працівників закладу дошкільної освіти
(ясла- садок)№1 м. Чорноморська "Журавлик"
І. Загальні положення.
1. Відповідно До Конституції України громадяни України мають право на працю, тоюто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти таз занять суспільних потреб.
В закладі дошкільної освіти ( ясла – садок)№21 «Журавлик» трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і навчального процесу.
Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадянського впливу.
2. Метою цих Правил є визначення обов’язків педагогічних працівників та ішних працівників ЗДО №21 “Журавлик», передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок в навчальному закладі.Праввила внутрішнього розпорядку затверджуються на виробничих зборах трудового колективу і профспілковим комітетом, узгоджується адміністрацією дошкільного наічального закладу ( ясла – садок) №21 «Журавлик».
3. Усі питання, пов’язані із застосуванням правилпм внутрішнього розпорядку, розв’язує керівник закладу в межах наданих йому повноважень, а в випадках, передбачених діючим законодавством і правилам внутрішнього розпорядку, спільтно або за погодженням з профспілковим комітетом.
ІІІ. Основні правила та обов’язки працівників.
15.Педагогічні працівники мають право на:
- захист професійної честі, гідності;
- вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;
- індивідуальну, педагогічну діяльність;
- участь у громадському самоврядуванні;
- користування подовженою оплачуваною відпусткою;
- підвищення кваліфікації , перепідготовку , вільний вибір змісту, програм, форм навчання, організації та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку.
16. Працівники закладу освіти зобов’язані:
а) працювати сумлінно, виконувати навчальний режим, вимоги статуту закладу освіти і правила внутрішнього розпорядку, дотримуватися дисципліни праці;
б)виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
в)берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо, виховувати у дітей дошкільного віку бережливе ставлення до майна навчально – виховного закладу.
Працівники ЗДО в установленні строки повинні проходити медичний огляд у відповідності з чинним законодавством.
17. Педагогічні працівники дошкільного закладу повинні:
а) забезпечувати умови для засвоєння вихованцями навчальних програм, сприяти розвиткові здібностей дітей;
б)настановленням та особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загально людської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, інших доброчинностей;
в) виховувати повагу до батьків, жінки, культурно- національних духовних, історичних цінностей України, країни походження , державного і соціального устрою, цивілізацій відмінних від власних, дбайливе ставлення до навколишнього середовища;
г) готувати до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними групами;
д) додержувати педагогічної етики, моралі, поважати гідність дитини;
е) захищати дітей від будь- яких форм фізичного або психічного насильства, іншим шкідливим звичкам;
ж) постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність і загальну культури.
18. Коло обов’язків ( робіт), що їх виконує кожний працівник за своєю посадою, визначається посадовими інструкціями і положеннями, затвердженими в установленому порядку, кваліфікаційними довідниками посад службовців і тарифно – кваліфікаційними довідниками робіт і професій робітників, положеннями і правилами внутрішнього розпорядку відповідного закладу освіти та умовами договору, де ці обов’язки конкретизуються.
V. Робочий час і його використання.
20. Для працівників установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.
При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи ( зміни) визначаються правилами внутрішнього розпорядку, графіками змінності, які затверджує керівник закладу освіти за погодженням з профспілковим комітетом закладу з додержанням тривалості робочого тижня.
П’ятиденний робочий тиждень встановлюється рішенням виконкому міської ради та відділом освіти Чорноморської міської ради.
В межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні виконувати всі види навчально- методичної роботи відповідно до посади, навчального плану.
Час початку і закінчення робота і обідньої перерви встановлюється для працівників Правилами внутрішнього розпорядку закладу, за погодженням з профспілковим комітетом.
21. У разі відсутності вихователя або іншого працівника закладу керівник зобов’язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом чи працівником.
22.Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не дозволяється, крім вартівників, згідно щомісячного графіку роботи. Вихідні дні передбачаються для них графіком роботи. Робота в святкові дні оплачується в подвійному розмірі.
23.Графік надання щорічних відпусток погоджується з профспілковим комітетом і складається на кожний календарний рік.
Надання відпустки керівнику закладу оформляється наказом Чорноморського відділу освіти міської ради, працівникам – наказом навчального закладу. Поділ відпустки на частини допускається на прохання працівника за умови, щоб основна її частина була не менше шести днів. Перенесення відпустки на інший строк допускається в порядку, встановленого чинним законодавством. Забороняється надання щорічної відпустки протягом двох років підряд, також працівникам, які мають право на додаткову відпустку зв’язку з шкідливими умовами праці.
24. Педагогічним працівникам забороняється:
а) змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи;
б) продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними;
в) передоручати виконання трудових обов’язків.
25.Зобороняється в робочий час:
а) відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов’язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов’язаних з навчальним процесом;
б)відволікання працівників закладу освіти від виконання професійних обов’язків, не пов’язаних з процесом навчання, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.