top of page

                                                       Тематичний день «Пожежам-ні»

       Діти знайомились з правилами пожежної безпеки, правилами поводження з вогнем, як діяти під час виникнення пожежі. Родзинкою дня була зустріч дітей зі справжніми рятувальниками.

Діти мали можливість не тільки побачити велику пожежну машину, але й посидіти в ній, потримати пожежний рукав, побачити, як тушать пожежу, одягнути форму рятувальників, відчути себе рятувальниками, поспілкуватися зі справжніми рятувальниками.

Дякуємо за чудову, пізнавальну, корисну зустріч

Олені КРИЖАНОВСЬКІЙ - майстру виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Одеській області.

Вадиму БАЦА - провідному інспектору ВЗНС Чорноморської ТГ Одеського районного управління ГУ ДСНС в Одеській області

Особовому складу 22 ДПРЧ 7 ДПРЗ

https://www.facebook.com/100017153467759/videos/643538107183406

 

Правила пожежи.png
памятка.png

Консультація для батьків на тему: «Діти і вогонь»

 

 

  Більшість нещасних випадків з дітьми можна запобігти, передбачаючи все, що може зробити дитина, створивши необхідні умови для безпечної життєдіяльності. У рамках суспільного дошкільного виховання неможливо вирішити весь коло проблем, пов'язаних з безпекою дитини, тому велика роль у цьому питанні належить батькам. Сила і стійкість сімейних впливів пов'язана з тим, що вони постійні і тривалі, повторюються в різноманітних життєвих ситуаціях.

Якщо поблизу трапляється пожежа, дитину так і тягне піти подивитися на вогонь, тому дуже важливо, щоб діти запам'ятали з малих років: із вогнем погані жарти, так як він легко може вийти з-під контролю і стати по-справжньому небезпечним. Маленьким дітям не можна грати з запальничкою і сірниками: від однієї випала з рук запаленого сірника або спалахнув коробка станеться пожежа, який охопить килим, фіранки, меблі і, нарешті, всю квартиру, а переляканий дитина просто втече. Ось чому в руках маленьких дітей вогонь особливо небезпечний.

Коли дитини старшого дошкільного віку вчать поводитися з вогнем або коли він просто стоїть біля запаленої плити, поруч обов'язково повинен бути хто-небудь із старших і уважно спостерігати за ним, щоб не трапилося біди.

Треба пам'ятати, що причиною пожежі можуть стати не лише дитячі пустощі з сірниками, запальничками, свічками, але й несправна електропроводка, не вимкнений з електричної мережі електроприлад (чайник, праска, фен, телевізор).

Електричний струм, що змушує працювати прилади, - наш помічник, але він може бути небезпечним і навіть викликати пожежу. Запах горілої гуми, паруючий проводок, що нагріваються при роботі розетка і вилка,  під час увімкнення та вимкнення вилки з розетки - все це може призвести до пожежі.

Ось деякі правила, які треба дотримуватися:

  • Йдучи з дому, закрийте газові конфорки, вимкніть з розеток всі електроприлади, погасіть світло.

  • Не користуйтеся несправними електроприладами і проводкою.

  • Вставте заглушки на розетки.

  • Не накривайте лампи і світильники тканиною або папером.

  • Не дозволяйте дітям гратися біля новорічної ялинки з петардами, бенгальськими вогнями, хлопавками.

  • Влаштовуйте феєрверки на вулиці подалі від житлових будинків.

  • Не зберігайте на кухні легкозаймисті рідини (бензин, гас, лаки, фарби, ацетон, спирт, рідкі олії). Їх слід зберігати в спеціальних пляшках або банках в металевому шафі і подалі від вогню.

З допомогою гри  пропонувати дітям наступний алгоритм поведінки:

Якщо в будинку щось загорілося -

швидко піти або вибігти з кімнати або квартири, розповісти про це дорослим і просити їх зателефонувати за телефоном « 101», мамі на роботу;

подзвонити з телефону по телефону «101» і сказати, що в будинку пожежа, при цьому обов'язково треба назвати свою домашню адресу.

Якщо в квартирі багато диму -

низько пригнувшись, рухатися до дверей, прикриваючи ніс і рот мокрою хусткою, рушником; загорівся одяг - падати і, катаючись, збивати вогонь.

Батьки повинні навчити дітей користуватися  телефоном.

unnamed.jpg
bottom of page